"אינסטרומנלי ים תיכוני" - אתנחתא מוסיקלית בתיאטרון ירושלים
יצירות אינסטרומנטליות
פניני הקלאסיקה המצרית, מסע מוסיקלי אל צפון אפריקה ומוסיקה מרחבי הבלקן.

"מרוקו אורגינאל"
התזמורת מארחת 6 מוסיקאים מהטובים במרוקו
סבב ב 5 ערים החל מ 10/8

לרכישת כרטיסים:
1-700-508-408 
הבטיחו מקומכם!!
____________________
 
 
 
 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


                  

                   
פסטיבל ישראל 2011  - קונצרט מחווה לפסנתרן מוריס אל מדיוני 
                                  עם הסולנים אמיל זריהן, דויד ברוזה,גוסטו ודקלה 
                                       אמן אורח (חו"ל)- רוברטו רודריגז

לאור שיתופי פעולה מוצלחים של התזמורת האנדלוסית עם פסטיבל ישראל בשנים האחרונות, ולרגל חמישים שנות פסטיבל, תציג השנה התזמורת קונצרט הצדעה למוריס אלמדיוני שנחשב לפסנתרן ייחודי בתחום של מוסיקת עולם. בערב יופיע מוריס אלמדיוני עצמו, ולצידו יוצרים מבצעים ששיתפו עימו פעולה לאורך השנים, מהצד האנדלוסי אמיל זריהן סולנה הראשי של התזמורת, מהצד הישראלי הזמר והיוצר דויד ברוזה,  הפסנתרן  הצעיר  עמרי מור  שינק מסגנונו של מדיוני, הפרקשניסט הבינלאומי רוברטו רודריגז היוצר והזמר העולה גוסטו והזמרת  דיקלה בעלת הגוון האוריינטלי.

 מנצח  ראשי ומנהל מוסיקלי - תום כהן
 יועץ אומנותי - דובי לנץ
 יועץ מוסיקלי - ר' מאיר עטיה
 עורך מוסיקלי - יוסי שריקי

תאריך - 6/6/2011 , שעה : 20:30
קונצרט ייחודי שטרם נראה על במות  ישראל
מוריס אלמדיוני
אלמדיוני נולד בשנת 1928 באלג'יריה. כבר בגיל צעיר , למד באופן עצמאי נגינה על פסנתר חלוד אותו קנה אחיו בשוק. בהיותו בן 14 , עם כיבוש אלג'יריה על ידי בעלות הברית , התפרנס מנגינה בבתי קפה בעיר הולדתו , אוראן. חיילים אמריקאיים רבים שהוצבו באזור פקדו את בתי הקפה ואלמדיוני הנער ניסה להנעים את זמנם בנגינת השירים והמוסיקה שהכיר. אך החיילים רצו לשמוע מוסיקה שהם מכירים. הם ביצעו עבורו שירים ומנגינות של גלן מילר , פרנק סינטרה,  דיוק אלינגטון ואחרים , ואלמדיוני שלמד את השירים התאהב בהם תוך זמן קצר. מאוחר יותר, כשעזבו החיילים האמריקאיים את אוראן , הצטרף אלמדיוני להרכב שניגן ראי , וכך נחשף לצלילי מולדתו ולמוסיקה האנדלוסית.
בשנת 1962 , עם סיום מלחמת העצמאות של אלג'יריה , נאלץ אלמדיוני לעזוב את מולדתו ועבר לגור בפריז. המעבר הקשה עליו מאד , וגרם לו לעזוב לזמן מה את המוסיקה ולהתפרנס כחייט.
כיום נחשב אלמדיוני לפסנתרן ייחודי בתחום של מוסיקת עולם ולו רק בזכות הדרך בה הוא נוהג לשלב מוסיקה אנדלוסית , קובנית , אלג'יראית , ג'אז ועוד. אלבומיו זוכים להצלחה בעולם כלו , והאלבום שהקליט עם הפרקשניסט הקובני רוברטו רודריגז הוכתר ב 2007 כאלבום השנה בקטגוריית מוסקית העולם מטעם רדיו 3 של הבי בי סי.

לרכישת כרטיסים ופרטים נוספים , משרדי התזמורת , טלפון 1-700-508-408

 

  
WebSite123 מערכת לבניית אתרים בקלות